Jste zde

Domů

Kitzbühel v kostce

Pohled na Kitzbüheler Horn
Kitzbüheler Horn

Proměna horské vesnice na kosmopolitní malé město má svůj původ již před více než 100 lety, kdy zde jeden lyžařský průkopník uspořádal lyžařský závod pro stejně smýšlející lidi. Položil tak základ pro pověst Kitzbühelu, který je dnes se svou rozmanitou nabídkou sjezdovek mezi Kitzbüheler Hornem, Hahnenkammem, Pengelsteinem a Resterhöhe Mekkou pro lyžařské sporty.

Hahnenkamm, Streif, Mausefalle. Kdo by neznal tyto slavné názvy v alpských lyžařských závodech? V lednu 1931 to pomalu začalo s jedním závodem, který pořádal Franz Reisch pro sebe a své přátele. Akce se podařila, a brzy se z ní stal pravidelný závod.

Dnes se Kitzbühel během soutěžních dní proměňuje v jedno obří párty místo plné celebrit. Také místní infrastruktura odpovídá spíše standardu pro horních deset tisíc. Je zde několik pětihvězdičkových hotelů a golfových hřišť a k tomu nádherné staré město s impozantními městskými domy se spoustou drahých butiků, klenotnictví, luxusních obchodů a kasin.

Lanovka 3S-Bahn přes 3,7 km široký a až 400 m hluboký příkop Saukasergraben spojuje lyžařské areály u Pengelsteinu (1938 m) a Wurzhöhe (1739 m) v jednu lyžařskou oblast. Ta vede od Kitzbühelu a Kirchbergu k až Hollersbachu v Oberpinzgau.

Pro rodiny i začátečníky je ideální lyžařský areál na straně u Kirchbergu. Na Ehrenbachhöhe začínají rodinné, oblíbené sjezdy do údolí Kaser a Fleck.

Na vedlejším Hahnenkammu je start sjezdu Streif, ve kterém se vyhnete klíčovým bodům sjezdovky Světového poháru. Tyto body originální závodní tratě nejsou upravené a před a po závodě se spíše podobají ledové dráze se značným sklonem.

Pro sportovní lyžaře je zajímavý Steinbergkogel, jehož široké severní svahy poskytují dostatek prostoru pro rychlé sjezdy a nabízejí i náročné hrbolaté sjezdovky. Streif je sice nejznámější sjezd, ale typický pro kitzbühelské lyžařské středisko není. Typickým znakem jsou spíše nádherné horské kotliny a fantasticky dlouhé a někdy také překvapivě osamělé sjezdy do údolí.

Na Kitzbühler Hornu, na opačné straně údolí Kitzbühelu, budou určitě nadšení snowboardisté. Pro ně je zde připraven boardercrossová trať a halfpipe. Lyžaři zase ocení sjezdy z vrcholku na jižní straně, přes malebné údolí Raintal.

Z Kitzbühelu vedou směrem na Kirchberg a Aurach běžkařské tratě. Krásné jsou stopy u Reithu, jako třeba Bichlachloipe (9 km) nebo Sonnenloipe (12 km), které vedou nádherným horským údolím. Sníh vždy zaručeně najdete na běžkařské trasez Hochmoor-Loipe (22 km) na Pass Thurn.

Kitzbühel na FB

Kirchberg in Tirol

21.05.2018 - 23:00

FairSouth-southeast, Light air, 0.8 m/s11°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.1 hPa

Kitzbühel

21.05.2018 - 23:00

FairSouth-southeast, Light air, 0.8 m/s11°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.1 hPa

Paß Thurn

21.05.2018 - 23:00

Clear skySouth, Light air, 1.1 m/s7°C

0 mm srážek

Tlak: 1013.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.