Jste zde

Domů

Westendorf

Vydejte se do kitzbühelského střediska Westendorf

Akce v březnu 2012

akce ve Westendorfu

V termínu 9. - 11. března 2012 se koná akce Shred Down Austrian Masters ve Westendorfu. Žádné jiná snowboardová událost v Rakousku není starší a autentičtější.
Legendární freestylová soutěž patří k těm nejvíce inovativním a velkolepým slopestylovým akcím v Evropě a je opět místem konání rakouského šampionátu v kategorii "slopestyle". To alespoň tvrdí snowboardová legenda a místní matadot Reinhard "Gogo" Gossner, který tuto akci spoluzaložil a dodnes se pod jeho vedením organizuje.

Westendorf, 2. část

Selský dvůr Thumerhof

Obec Westendorf se nachází v nadmořské výšce 783 metrů v okrese Kitzbühel v Tyrolsku. Asi 3500 lidí žije v obci, která se rozprostírá na ploše 96 km2. Obcí protékají dvě řeky - Brixentaler Ache a Windauer Ache. Nádherné stezky pro pěší turistiku a největší lyžařská oblast Rakouska lákají v zimě i v létě mnoho turistů.

Něco málo z historie obce - nejen, že se v okolí Westendorfu našly vskutku pozoruhodné archeologické nálezy z doby bronzové, ale opravdovou raritou je, že většina těchto artefaktů nebyla vyrobena z tyrolského bronzu.

Westendorf, 1. část

Westendorf

Městečko Westendorf se nachází na slunné terase v údolí Brixental, v nadmořské výšce 800 m. Je též nazývané jako "Nejkrásnější zelená a kvetoucí vesnice Evropy". Toto ocenění obec získala v roce 1998, v rámci soutěže "Entente Florale" od mezinárodní poroty. Idylické selské usedlosti s loukami na vysokohorských pastvinách a zeleň s pestrou flórou a faunou jen potvrzují, že tu opravdu najdete ty nejlepší podmínky pro svojí dovolenou.

Dovolená ve Westendorfu

Dovolená ve Westendorfu

Tyrolské městečko Westendorf se nachází v údolí Brixental, na úpatí majestátního vrcholu Hohe Salve v Kitzbühelských Alpách, které jsou jsou výborným místem pro pěší turistiku. Na pěší túry můžete vyrazit individuálně nebo je také možné objednat si průvodce. I cyklisté zde najdou mnoho tras nejrůznějších obtížností. Relaxovat se dá například u koupališť přímo ve Westendorfu nebo v nedalekém Brixenu.

Kitzbühel na FB

Kirchberg in Tirol

19.02.2018 - 10:00

Clear skyNorth, Calm, 0.2 m/s0°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.6 hPa

Kitzbühel

19.02.2018 - 10:00

Clear skyNorth, Calm, 0.2 m/s1°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.6 hPa

Paß Thurn

19.02.2018 - 11:00

Clear skyNorth, Light air, 1.0 m/s-2°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.5 hPa

Předpověď počasí na yr.no.