Jste zde

Domů » Zima

Snowboarding

V oblasti Kitbühelu si můžete zajezdit i na "prkně"

Freeride na sněhu

Freeridové svahy v Kitzbühelu
Autor: lewismd13

Kitzbühel a lyžování - toto spojení je skutečně legendární, a to již od roku 1893.

Žádný jiný skiareál v Alpách se nemůže pochlubit tak dlouhou a úspěšnou historii lyžování.

A to všechno začalo právě v hlubokém sněhu.

Dne 15. března 1893 se lyžařskému průkopníkovi Franzu Reischovi podařil první vysokoalpský sjezd v Rakousku, a sice z Kitzbühel Hornu - ve volném terénu.

Zimní dovolená v St. Johannu

St. Johann - zimní krajina

Rakouské městečko St. Johann se nachází v údolí mezi majestátními horskými vrcholky Kitzbüheler Horn a Wilder Kaiser a je jedním z nejhezčích prázdninových středisek v Tyrolsku. Tento nádherný region láká každý rok mnoho návštěvníků. Ubytovat se lze v jednom z útulných hotelů nebo penzionů, kterých je zde nepřeberné množství.

Zimní dovolená v Aurachu

Aurach - nedaleké zasněžená krajina

Malá tyrolská obec Aurach se nachází pět kilometrů jižně od střediska Kitzbühel a 80 km od Salcburku. Ten, kdo chce využít výhody blízkého Kitzbühelu, ale přesto chce zůstat během zimní dovolené stranou od velkého turistického ruchu, měl by si zamluvit rekreační dům, prázdninový apartmán nebo hotel právě v Aurachu.

Dovolená ve Westendorfu

Dovolená ve Westendorfu

Tyrolské městečko Westendorf se nachází v údolí Brixental, na úpatí majestátního vrcholu Hohe Salve v Kitzbühelských Alpách, které jsou jsou výborným místem pro pěší turistiku. Na pěší túry můžete vyrazit individuálně nebo je také možné objednat si průvodce. I cyklisté zde najdou mnoho tras nejrůznějších obtížností. Relaxovat se dá například u koupališť přímo ve Westendorfu nebo v nedalekém Brixenu.

Snowparky v Kitzbühelu, 2. část

Snowpark Kitzbühel Süd - trasa Treeline

Snowpark Kitzbühel Süd je vyvrcholením inovací v posledních letech. Z ptačí perspektivy sedačkové lanovky na Hanglalm můžete vidět dokonalé uspořádání různých tratí i snowboardové prvky. Vedle klasických kickerů a railů, přizpůsobených pro všechny úrovně zdatnosti, tady najdete i krásnou trasu Treeline. Obsahuje Up-Down boxy, stolečky pro piknik a obligátní Treejib.

Snowparky v Kitzbühelu, 1. část

Rakousko - snowpark na Kitzbüheler Hornu

Město sportu Kitzbühel navazuje na skvělou tradici lyžování. To pochopitelně vůbec neznamená, že nové lyžařské trendy jsou nějakým způsobem vynechány. Naopak, snowboardisté a moderní lyžaři tady najdou fantastické podmínky.

Stránky