Jste zde

Domů » Zima

Ostatní zimní sporty

Co se dá ještě na sněhu podniknout?

Lyžařské túry

Pohled na vyznavače skitouringu
Autor: blackwing_de

Lyžařské túry v Kitzbühelu, v nejvíce legendárním sportovním městě v Alpách.

Mírné svahy pohoří Kitzbüheler Grasberge jsou ideální jak pro lyžování na sjezdovkách, tak i pro lyžování mimo sjezdovky.

Vzhledem k vysoko položeným pastvinám stačí v zimě jen 50 cm sněhu pro dokonalé potěšení v hlubokém sněhu.

Vyznavači těchto túr jistě ocení dobrý přehled tras a poměrně nízké nebezpečí Kitzbühelských hor.

Hory nabízejí nepřeberné množství příležitostí pro lyžařské túry.

Večerní sportování, 2. část

Rakouský Kitzbühel v zimě
Autor: Jean&Nathalie

Sáňkování

Sáňkařská dráha na Gaisbergu u Kirchbergu je jako jediná v širokém okolí skvělým místem pro přírodní sáňkování. Díky umělému osvětlení se tu dá sáňkovat ve dne i v noci. Takže ti, co nejsou unaveni ani po celodenním sportování, si tu mohou užít bezpečného sáňkování i v noci.

Večerní sportování, 1. část

Rakouské středisko Reith bei Kitzbühel

Kitzbühel v zimě nabízí velký počet různých sportovních aktivit. Lyžování, snowboarding, běžky, zimní turistiku, bruslení a mnoho dalšího uprostřed nezapomenutelné scenérie slibuje zaručeně perfektní dovolenou. A to nejen během dne, ale i po setmění.

Lyžování

Každý čtvrtek a pátek si můžete zalyžovat v lyžařské oblasti Kitzbühel i ve večerních hodinách. Moderní reflektory osvětlují perfektně připravené svahy Gaisbergu u Kirchbergu až do těch nejzazších koutů a umožní vám luxusní lyžování až dlouho do noci.

St. Jakob in Haus, 2. část

Rakousko - zasněžená vesnička St. Jakob in Haus

Pro milovníky tenisu je v centru obce St. Jakob in Haus k dispozici kurt s tvrdým povrchem a na toho, kdo si chce o své dovolené utužovat svou kondici chůzí nebo běháním, čeká 3,8 km dlouhý okruh Rot/Mühlau-Runde. Tato trať s výškovým rozdílem 80 metrů začíná a končí u kostela Svatého Jakuba.

Zimní dovolená v St. Johannu

St. Johann - zimní krajina

Rakouské městečko St. Johann se nachází v údolí mezi majestátními horskými vrcholky Kitzbüheler Horn a Wilder Kaiser a je jedním z nejhezčích prázdninových středisek v Tyrolsku. Tento nádherný region láká každý rok mnoho návštěvníků. Ubytovat se lze v jednom z útulných hotelů nebo penzionů, kterých je zde nepřeberné množství.

Dovolená v Brixen im Thale

Dovolená v Brixen im Thale

Obec Brixen im Thale se nachází v tyrolském údolí Brixental, uprostřed Kitzbühelských Alp. V této malebné horské krajině protkané loukami, pastvinami a lesy můžete zažít nádhernou přírodu. Projděte se po značených turistických stezkách v okolí městečka, kterým na severu vévodí vrchol Hohe Salve a na jihu Nachtsöllberg a Gaisberg.

I příznivci horských kol zde najdou ideální infrastrukturu pro cyklovýlety všech úrovní obtížnosti. Golfisté mají také možnost volby, čtyři golfová hřiště v nedalekém Kitzbühelu a mnoho dalších v blízkém okolí nabízí jedinečný výběr.

Stránky