Jste zde

Domů » Léto

Výlety

Poznejte region Kitzbühel a jeho okolí

Panoramatická silnice

Panoramatický pohled na oblast Kitzbühelu
Autor: JS.Foto

Nádherná alpská Panoramatická silnice vede přímo k horské restauraci Alpenhaus ve výšce 1.670 m na Kitzbüheler Hornu.

Cesta začíná cca 2 km severně od centra Kitzbühelu, a je otevřená denně od května až do začátku listopadu od 9:00 do 17:00 hodin.

Její délka je asi 7,5 kilometru, šířka 6 metrů, výška podchodu 3,9 metru a maximální stoupání dosahuje 18%.

Cena za mýtné pro motocykl činí 5,00 EUR , automobil 10,00 EUR a autobus 20,00 EUR.

Waidring a zajímavosti

Rakouská obec Waidring

Waidring je obec s rozlohou 64 km2 v okrese Kitzbühel, v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Obec má přibližně 2 000 obyvatel a leží v nadmořské výšce 778 m, na hraničním trojúhelníku oblastí Salcbursko, Tyrolsko a Bavorsko, v údolí Pillerseetal. Najdete ji asi 15 km od obce St. Johann in Tirol.

Scheffau am Wilden Kaiser

Scheffau am Wilden Kaiser
Autor: solartherm

Asi 15 kilometrů severozápadně od střediska Kitzbühel se nachází vesnice Scheffau am Wilden Kaiser. Jak již jeho název napovídá, leží na úpatí chráněné přírodní oblasti Wilder Kaiser, v nadmořské výšce 752 m. Žije zde kolem 1 300 obyvatel, obec žije především z cestovního ruchu, k ubytování nabízí asi 2 000 lůžek ve všech kategoriích.

Going am Wilden Kaiser

Rakouská obec Going am Wilden Kaiser

Obec Going am Wilden Kaiser se nachází v kitzbühelském okrese, asi 5 km západně od městečka St. Johann in Tirol a 9 km severozápadně od střediska Kitzbühel. V 5 místních částech (Schwendt, Aschau, Prama, Sonnseite a Schattseite) žijí necelé 2 tisíce obyvatel. Místo je doslova "uhnízděné" mezi Kitzbühelskými Alpami na jihu a pohořím Wilder Kaiser na severu.

První zmínka o místě pochází z roku 1160 pod názvem Gouwingen.

Hochfilzen

Rakouská obec Hochfilzen
Autor: moncay

Tyrolská obec Hochfilzen se nachází v okrese Kitzbühel, má přibližně 1100 obyvatel a od městečka St. Johann in Tirol leží asi 17 km. Je jednou z pěti obcí v údolí Pillerseetal, ležících v průsmyku Griessenpass na hranici se spolkovou zemí Salcbursko. Sousedními obcemi jsou Fieberbrunn, Leogang, Lofer a St. Ulrich am Pillersee.

Kirchdorf in Tirol, 1. část

Tajemná rokle Teufelsgasse
Autor: Josef Türk

V údolí Leukental, na úpatí majestátního pohoří Wilder Kaiser, se v nadmořské výšce 641 metrů nachází obec Kirchdorf in Tirol. Žije zde téměř 3 600 obyvatel a místně patří do okresu Kitzbühel v Tyrolsku. Celková plocha obce je téměř 114 km² a skládá se z 23 místních částí, obklopených Kitzbühelskými Alpami. Obec je tak druhou nejrozlehlejší obcí v kitzbühelském okrese.
Pozor, nezaměňujte Kirchdorf s obcí Kirchberg in Tirol.

Stránky